Fspieram24.org

To najnowszy z naszych projektów, ruszył 7 października 2016 r. i potrwa 44 dni, którego celem jest promocja działalności Fundacji ale też folku jako takiego, a także pozyskanie funduszy na naszą działalność, zwłaszcza na wydawanie kolejnych numerów Magazynu FOLK24.

Z racji dużej popularności crowdfundingu zdecydowaliśmy, że projekt będzie oparty o tę właśnie formę. Nie jest to jednak zwykła zbiórka pieniędzy.

Cele akcji
1. reklama folku i wykonawców, którzy będą partnerami akcji,
2. stworzenie społeczności fanów szeroko rozumianej muzyki folkowej,
3. promocja Fundacji Folk24 i realizowanych przez nią projektów,
4. zebranie funduszy na wydanie Magazynu FOLK24 wraz z płytą CD.

Zbiórka funduszy została umieszczona na końcu listy, ponieważ nie jest to najważniejszy cel, dla którego organizujemy ten projekt. Priorytetem jest promocja muzyki folkowej wśród nowych grup odbiorców. Nie sztuka bowiem zrobić „funding”, sztuka zdobyć „crowd”.

Realizacja celów

Przeanalizowaliśmy wiele polskich akcji crowdfundingowych. Większość zamykała się w wąskim gronie osób skupionych wokół organizatora zbiórki („familyfunding”, „friendfunding”). Stąd miały one wsparcie od nie więcej, niż 100-500 osób.

Nasz cel podstawowy to wsparcie od co najmniej 9 000 osób! Przy standardowym podejściu do „crowdfundingu” cel ten jest mało realny, zważywszy, że najlepsza kampania zorganizowana w Polsce została wsparta przez 3 688 osób. Dlatego podeszliśmy do tematu nowatorsko wdrażając działania nigdy dotąd nie wykorzystywane w crowdfundingu. Bardziej pasuje tu nazwa „socialfunding”.

Doświadczenie

Realizowaliśmy już projekty, angażujące masowo ludzi w portalach społecznościowych. Tak m.in., dzięki specjalnej, naszej aplikacji, promowaliśmy płytę „Tríú” grupy Beltaine. Każdy z uczestników zabawy mógł podarować na Fb 50-u swoim znajomym wirtualną płytę zespołu. Prawdziwą dostało 50 osób, które zgromadziły największą liczbę „podarowań” wirtualnych. W konkursie wzięło udział 25 tys. osób, a liczbę tych, którzy dowiedzieli się o albumie szacowaliśmy na kilkaset tysięcy.

Metoda TSR

Na potrzeby obecnej akcji stworzyliśmy od podstaw własną platformę crowdfundingową, opartą
o opracowaną przez nas metodę TSR. Posiada ona mechanizmy umożliwiające działania, których dotąd nie oferują inne tego typu serwisy. Dzięki nim dotrzemy do szerszej grupy odbiorców, niż przy zwykłym „proszeniu o wsparcie”, co przełoży się na szerszą promocję Fundacji Folk24 i Partnerów akcji.

W obecnie działających portalach jedyną formą wsparcia projektu jest wykupienie nagród i tym samym finansowe wspieranie projektu. Nasza zbiórka będzie miała charakter gry, zawierała element rywalizacji o atrakcyjne, limitowane nagrody, dostępne tylko tym, którzy będą aktywnie promować akcję. W tym celu przygotowaliśmy aż trzy sposoby jej wspierania i nagradzania osób, które będą nam pomagać:

  • tradycyjny, polegający na wsparciu projektu określoną kwotą w zamian za nagrody,
  • społecznościowy, polegający na polecaniu akcji znajomym (w dowolny sposób). Za każde finansowe wsparcie projektu uzyskane z polecenia, osoba polecająca otrzymuje punkty, za które otrzyma wyjątkowe nagrody, niedostępne w żaden inny sposób,
  • rankingowy, polegający na zdobyciu jak najwyższej pozycji w „rankingu osób polecających” akcję. Im więcej znajomych wesprze akcję z polecenia danej osoby, tym wyższe miejsce
    w rankingu. Najlepsi otrzymają specjalny pakiet nagród, zupełnie inny od tego, który przeznaczony jest dla osób wpłacających.

Oto film, który powstał na potrzeby projektu:
https://www.youtube.com/watch?v=6OU0qrV53lQ

 

powrót do listy projektów

Nawigacja