Magazyn FOLK24

Pierwszy, pilotażowy numer, ukazał się 13 października 2013 r., miał 48 kolorowych stron (dziś 52), kredową okładkę, różnorodną tematykę, i wielu, wspaniałych, znanych ze sceny folkowej, autorów, zarówno dziennikarzy, jak i muzyków. W kolejnych wydaniach prezentujemy na łamach wywiady, recenzje, relacje, felietony, wspomnienia, fotoreportaże, wykonawców. Są też teksty poradnikowe i zapowiedzi wydarzeń. Słowem, wszystko to, co powinno się w takim tytule znaleźć. Pierwsze pięć wydań było dystrybuowane odpłatnie, m.in. w naszym sklepie internetowym.

Od 2016 roku zmieniliśmy formułę dystrybucji na całkowicie bezpłatną. Tytuł w nakładzie minimum gwarantowane 5000 egz., (Nr 1/2016 miał nakład 7000 egz.) trafia bezpłatnie do skrzynek pocztowych subskrybentów folklettera, czytelników portalu Folk24.pl oraz klientów e-sklepu Folk24. Wysyłamy go też menedżerom, wykonawcom, instytucjom kultury, mediom. Magazyn jest też dystrybuowany jako insert do prenumeratorów innych tytułów, na koncertach i festiwalach, targach i konferencjach.

W każdym wydaniu pojawia się jakiś temat wiodący (festiwale letnie, wykonawcy etno-folkowi, wydawnictwa roku minionego itp). Pismo stale rozwijamy, szukamy pomysłów, nowych tematów i współpracowników. Zachęcamy do wykupywania reklam (ofertę znajdziecie tutaj). Wpływy z reklam wesprą dalszy rozwój tego niszowego, ale jakże ważnego tytułu.

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Magazynu przyślij swój adres na: redakcja@folk24.pl

Wersje demonstracyjne Magazynu można podejrzeć tutaj:

e-Magazyny, w PDF można zakupić tutaj.

Wydawca: Fundacja Folk24

Redaktor naczelny: Kamil Piotrowski

Internet i e-wydania: Wojciech Małota

Projekt graficzny: Robera Derda

Skład: Robert Derda RED DRAGON (nr 1-4), Marcin Łęczycki MUZO (od nr 5).

Dystrybucja i reklamy: Agencja INVINI (biuro@invini.pl)

Z Magazynem na stałe współpracują: Ewelina Grygier, Patrycja Napierała, Monika Samsel-Chojnacka, Anna Wilczyńska, Rafał Chojnacki, Tomasz Drozdek, Tadeusz Konador, Patrycja Napierała, Wojciech Ossowski, Maciej Świątek, Witt Wilczyński, Rafał Zieliński i inni.

Zapraszamy do lektury pierwszego takiego magazynu folkowego w Polsce i do współpracy. Zakup reklam oraz wszelkie inne wsparcie finansowe Fundacji Folk24 pomaga właśnie takim projektom.

powrót do listy projektów

Nawigacja