Nasz nowy festiwal?

24 września 2019
Po raz czwarty razem z sosnowieckim Klubem im. Jana Kiepury zorganizujemy koncert zespołów Banana Boat i Sąsiedzi, ale tym razem w zmienionej formule i pod hasłem nowego cyklu.

Z Klubem im. Jana Kiepury z Sosnowca współpracowaliśmy już kilkakrotnie i zawsze ta współpraca była udana. Zaczęło się wszystko we wrześniu 2016 r. kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Sosnowcu koncert zespołów Banana Boat i Sąsiedzi celebrując dziesięciolecie tych drugich. Zainteresowanie było tak duże (przyszło ponad 500 osób, zabrakło biletów, dostawiano krzesła), że powtórzyliśmy ten koncert, w tym samym składzie rok później (tym razem Banana Boat świętowało dwudziestolecie nieprzerwanej działalności).

Po raz trzeci współpracowaliśmy z Kiepurą i zespołem dyrektora Michała Górala, przy współorganizacji jednego z koncertów „Weekendu Kultury Irlandzkiej” w marcu 2018. Wtedy to na nasze zaproszenie przybyli do Sosnowca muzycy z Bretanii – grupa Les Souilles de Fond de Cale, by wraz z Sąsiadami, w koncercie „Irlandczycy na dawnych pokładach” celebrować premierę sąsiedzkiej płyty „W kieszeni dolar”.

Miło nam ogłosić, iż w tym roku, znów w Muzie w Sosnowcu, we współpracy z Klubem Kiepury, 23 listopada, zainaugurujemy nowy projekt – koncert „Folk nad Przemszą - Pieśni wędrowców”. To nasz pomysł na powrót muzyki folkowej do Zagłębia, folku w szerszym aspekcie. Mamy nadzieję, że co roku uda nam się zaprosić artystów, reprezentujących różne odmiany folku – a że każdy folkowiec to wędrowiec – stąd i zaproponowaliśmy taką nazwę tych spotkań.

W najbliższym, pierwszym koncercie pod nowym szyldem wezmą udział, tak lubiani w Sosnowcu Sąsiedzi (znów będą świętować urodziny, tym razem osiemnaste) i Banana Boat, ale nie zabraknie też gościa specjalnego. Będzie nim satyryk, poeta, kabareciarz, bard – Marek Majewski.

Zapraszamy do Muzy, 23 listopada, na 18:00 

powrót do listy aktualności

Nawigacja