Pod koniec dekady 10 Magazyn Folk24

19 maja 2019
Kolejne, dziesiąte wydanie Magazynu FOLK24 stało się faktem. Jest to jednak nieco inny Magazyn, niż, ten do jakiego przyzwyczailiśmy Czytelników. Zmienił się format, ale nie zmieniła się tematyka.

W zmieniającej się rzeczywistości szukamy i my nowych, lepszych i co tu kryć optymalniejszych finansowo rozwiązań, wszak tytuł wydajemy sami. Dlatego nowy numer w nowym miejscu (pierwszy w całości przygotowany we Wrocławiu!), ma też nowy format. Powiększyliśmy go do A4+ (230x300mm). Mimo, iż nowy numer ma tylko 24 strony, ale wcale nie mniej treści. Większy format sprawił, że tym razem przynajmniej niektórzy autorzy mogli się rozpisać.

A w środku felietony Rafała Zielińskiego i Wojtka Ossowskiego (polemika, ciekawe czy wywoła jakąś ciekawą dyskusję). Mamy też historię japońskiego fletu shakuhachi autorstwa Katarzyny Gacek-Dudy (witamy na łamach!), rozmowę z reprezentantką młodego pokolenia polskiej sceny etnojazzowej – Karoliną Beimcik i opowieść redaktora Magazynu „Dyliżans” Maćka Świątka o nowym głosie sceny country.

W tym numerze znalazły się też zapowiedzi najbliższych festiwali etno/folk/world music, m.in. w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, kilka recenzji płyt, największy chyba w RP spis wydawnictw etno-folk-worldmusic i pochodnych (bez tych stricte ludowych czy folklorystycznych) A.D. 2018 zebranych przez Anię i Witta Wilczyńskich oraz opowieść Witolda Vargasa o demonie, który kusił do złego muzyków, pięknie zilustrowana rysunkiem Pawła Zycha (znanego już Wam duetu autorskiego z naszych łamów, ale przede wszystkim z książek wydawnictwa BOSZ, w tym słynnego już „Bestiariusza słowiańskiego”).

Dziękujemy za wsparcie tego wydania Instytucji Kultury Katowice Miasto OgrodówAgencji PerspektywyFundacji Kalejdoskop Kultur, Stowarzyszeniu Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji oraz miastu Rudolstadt. Bez Was by się nie udało.

powrót do listy aktualności

Nawigacja