Folk nad Przemszą - Pieśni wędrowców

Kiedyś w Sosnowcu odbywał się duży festiwal gdzie posłuchać można było muzyki świata (folku, etno, muzyki tradycyjnej), a mowa o World Music Fusion Festival. Chcieliśmy choć trochę nawiązać do tych klimatów, ale idąc bardziej w kameralność, nie masowość, skupiając się na klimacie, nastroju i przekazie. Stąd pomysł na koncert „Folk nad Przemszą - Pieśni wędrowców”, który miałby pokazywać różne oblicza polskiej (i może w przyszłości zagranicznej) sceny folkowej, od szant po pieśni bardów, od etno po krainę łagodności, jako że każdy folkowiec, to wędrowiec, poszukiwacz inspiracji w różnych muzycznych światach.

W pierwszym koncercie udział wzięli Sąsiedzi – grupa łącząca z powodzeniem kilka nurtów folkowych (szanty, piosenkę żeglarską, pieśni pracy, muzykę irlandzką i folklor śląski, muzykę dawną i folk amerykański, a nawet elementy pieśni bałkańskich), Banana Boat, grupa od początku śpiewająca tylko a cappella (inspiruje się szantą, neoszantą, bałkańskimi i bretońskimi pieśniami ludowymi, folkiem) oraz Marek Majewski – bard, satyryk, poeta.

Pierwsza edycja przyciągnęła bardzo dużo ludzi (ok 500 osób), bilety wyprzedały się niemal do ostatniego miejsca co daje nadzieję na kontynuacje projektu. Następna odsłona pod koniec września 2020 r.

I Folk nad Przemszą - Pieśni wędrowców, 23.11.2018, SWK „Muza” Sosnowiec

powrót do listy projektów

Nawigacja