Portal Folk24.pl

Portal Folk24.pl działa od 20 stycznia 2010 r. Na początku realizowany był przez Kamila Piotrowskiego i Agencję Invini, a po powołaniu Fundacji Folk24, stał się najważniejszym, zarządzanym przez nią projektem medialnym.

To jedyne obecnie medium promujące tak szeroko, tak wieloma kanałami, niszową muzykę jaką jest folk, pomijany w mediach tak komercyjnych jak i publicznych. Portal publikuje wiadomości ze sceny, wywiady, relacje, recenzje, felietony, prezentuje najciekawszych wykonawców, promuje festiwale i koncerty, przybliża pojęcia. Jest platformą integrującą środowisko, łączy w pasji tych, którzy słuchają folku, wspiera tych, którzy go promują, promuje tych, którzy go wykonują na scenie.

Dziś to największy, najbardziej różnorodny tematycznie, najobszerniejszy serwis poświęcony muzyce folkowej, ethno, roots i world music w Polsce. Obecnie notuje 10-20 tys. odwiedzin, czyta go średnio ponad 6-8.000 czytelników w miesiącu, na Facebooku ma ponad 9 tys. fanów.

Stały zespół redakcyjny tworzą obecnie 4 osoby, z portalem współpracują też dziennikarze z innych mediów, m.in. Wojciech Ossowski - dziennikarz radiowej Trójki, Tadeusz Konador (folk.pl), Rafał Chojnacki (folkowa.art.pl), Marcin Piosik (radio Afera), Maciej Świątek, Rafał Zieliński i wielu innych. Od początku istnienia artykuły i zdjęcia opublikowało w nim ponad 100 osób.

To najważniejszy projekt Fundacji Folk24. Nasze działania w ramach jego realizacji obejmują:

  • redagowanie i pozyskiwanie treści
  • finansowanie i pozyskiwanie środków na bieżącą działalność redakcji
  • promocja portalu w mediach, na targach i festiwalach

Naszym partnerem wspierającym od początku w tym projekcie jest INVINI sp. z o.o.

powrót do listy projektów

Nawigacja