Magazyn Shantyman

W latach 2004-2009, w tym samym zespole, ale pod innym szyldem, wydawaliśmy Magazyn Miłośników Pieśni Morza Szantymaniak. W ciągu 6 lat ukazało się 25 wydań, o łącznym nakładzie ponad 150.000 egzemplarzy. Wersja elektroniczna dostępna była w sieci do bezpłatnego ściągnięcia. Obok Magazynu funkcjonował także portal internetowy. Lata pracy pokazały, że ta koegzystencja dla obu mediów jest korzystna.

Jak tylko powstała Fundacja i zanim pojawił się w sieci portal Szanty24.pl, rozpoczęliśmy prace nad reaktywowaniem Magazynu. Ponieważ poprzednia nazwa pozostała przy dawnym partnerze, tytuł lekko zmodyfikowaliśmy na Magazyn Miłośników Pieśni Morza "Shantyman".

Magazyn, kierowany jest do miłośników szant, tradycyjnej muzyki morza, współczesnej piosenki żeglarskiej i folku w ogóle ale także tych, którzy jeszcze o tych nurtach nie słyszeli. Ma promować wydarzenia, płyty, zespoły, festiwale, prezentować i zachować od zapomnienia morskie ceremoniały, tradycje, dawne życie na pokładach żaglowców. Magazyn ściśle współpracuje z portalem Szanty24.pl.

Ukazuje się na razie jako periodyk, w wersji elektronicznej PDF. Trwają prace nad trzecim numerem oraz poszukiwania sponsorów, partnerów do wydania papierowego.

powrót do listy projektów

Nawigacja