A. Korycki i D. Żukowska oraz Szkocka Trupa

5 marca 2019
Nasze wiosenne spotkania z piosenką żeglarską w Gliwicach stały się już niemal tradycją. W tym roku jednak je trochę urozmaicimy rozszerzając program koncertu w kinie Amok o kilku nowych artystów, a właściwie trio.

Fundacja FOLK24 zaprasza 14 kwietnia do Gliwic, do Kina Amok, na koncert duetu Andrzej Korycki i Dominika Żukowska oraz tria Szkocka Trupa. Startujemy o 18:00.

Bilety w cenie 40 zł dostępne są już w kasach i w internecie.

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wystąpią dla nas już po raz piąty, natomiast Szkocka Trupa z Bytomia, po raz pierwszy. Dochód z koncertu wesprze Fundację FOLK24 i jej działania. Koncert 14 kwietnia, o g. 18.00, na Scenie Bajka w Kinie AMOK, bilety: 40 zł (50 zł w dniu koncertu).

Szkocka Trupa (opcja bytomska)

To projekt Henryka Czekały „Szkota”, znanego z takich formacji jak Ryczące Dwudziestki czy Mechanicy Shanty. Wraz z przyjaciółmi z rodzinnego Bytomia w Szkockiej gra i śpiewa piosenki swojego autorstwa, jak i wielu innych, uznanych żeglarskich bardów, takich jak: Marek Szurawski, Mirek Kowalewski, Ryszard Muzaj, Tomasz Opoka, Witold Zamojski, Jerzy Porębski i wielu, wielu innych. „Płyńmy w dół do starej Maui”, „Molly Malone”, „Stary dziadek”, „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Miasto”, „Mewy” czy „Umbriaga” bardziej folkowo zaaranżowane, na mandolinę, gitarę i bas akustyczny, inaczej nieco zaśpiewane, zdobywają uznanie coraz większej liczby słuchaczy.

www.folk24.pl/wykonawcy/szkocka-trupa/

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Niesamowita ekspresja tego duetu, rzadko spotykany dar przekazu emocji, wspaniała interakcja z publicznością sprawiły, że ich koncerty rzadko kończą się na jednym bisie. Swoimi występami porywają wszystkich od Helu po Zakopane i od Władywostoku po Gliwice, a może i dalej…

Czeka nas znów wielkie święto piosenki, nie tylko tej żeglarskiej, którą Andrzej tworzy od wielu lat, ale także folkowych ballad znanych rosyjskich bardów. Miłośników poezji, nastroju, duchowości, ale i zabawy, radosnego śpiewania, odczuwania i wspólnoty nie może na tym koncercie zabraknąć. Dochód z koncertu wesprze Fundację FOLK24 i jej działania.

www.korycki.com

powrót do listy aktualności

Nawigacja