Projekty

Magazyn FOLK24

Magazyn FOLK24

Nasz priorytetowy projekt. Pierwszy w Polsce Magazyn o takiej formule, i na tak wysokim poziomie edytorskim, poświęcony etno, folkowi i muzyce świata. Nasze marzenie, bo nie było dotąd takiego tytułu na rynku.

Magazyn SHANTYMAN

Magazyn Miłośników Pieśni Morza Shantyman
Magazyn Miłośników Kultury Morza „Shantyman”, to kontynuacja MMPM Szantymaniak, także naszego pomysłu. Periodyk opisuje polską scenę tradycyjnego folku morskiego, w tym szant i współczesnej piosenki żeglarskiej

Portal Folk24.pl

Folk24.pl
Perwszy i najważniejszy projekt fundacyjny. Portal powstał z potrzeby wypełnienia luki na rynku mediów opisujących muzykę folkową i tradycyjną oraz jako platforma promująca folk i jego odmiany.

Serwis Szanty24.pl

Szanty24.pl
To najmłodszy z naszych internetowych projektów medialnych. Zadaniem serwisu jest promocja polskiej sceny folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej oraz prezentacja dokonań ruchu światowego.

Festiwalowa Gazeta

Gazety Festiwalowe
Mimo wszechogarniającej nas elektronizacji mediów, nadal te tradycyjne, drukowane cieszą się uznaniem. Wspierają też doskonale komunikację z odbiorcą, czytelnikiem, uczestnikiem.

Folk nad Przemszą - Pieśni wędrowców

Folk nad Przemszą - Pieśni wędrowcow
Najnowszy nasz pomysł na powrót muzyki folkowej do stolicy Zagłębia – Sosnowca. Powstał na bazie doświadczeń ze współpracy przy innych wydarzeniach współorganizowanych z Klubem im. Jana Kiepury

Międzynarodowy Festiwal Morza Nad Kanałem

Festiwal Morza "Nad Kanałem"
To cykliczna impreza, która ma na celu przede wszystkim promowanie kultury marynistycznej, czyli tradycyjnych pieśni morza (w tym szant), piosenki żeglarskiej oraz integrację śląskiego środowiska wodniackiego.

CD005 FOLK24 - Mizia & Mizia Blues Band

Dzień na minus dzień na blues – Mizia & Mizia Blues Band
Choć to siódma płyta w dyskografii zespołu, to pierwsza w pełni autorska. Z kolei w naszej fundacyjnej krótkiej historii wydawniczej to krążek numer 5, ale pierwszy bluesrockowy i pierwszy wydany przez nas we Wrocławiu.

LP001 - Sąsiedzi

LP001 Sąsiedzi
W środku szalejącej pandemii ukazała się pierwsza w historii Fundacji Folk24, pierwsza w historii zespołu Sąsiedzi i pierwsza w XXI w. w Polsce, a może i na świecie płyta winylowa z muzyką morza (maritime folk).

CD004 FOLK24 - Sąsiedzi

Folk24 Wydawnictwa
Czwarta wydana przez Fundację Folk24 płyta CD ukazała się w marcu 2018 r. Znalazł się na niej materiał folkowo-szantowego zespołu Sąsiedzi z Gliwic. Płyta wyróżnia się też piękną grafiką, autorstwa Maćka Hajnricha.

CD002 i CD003 - Szela

Szela 2CD
Podwójne wydawnictwo, w którym znalazły się dwie niezwykłe płyty trójmiejskiej, legendarnej już dziś formacji Szela. Obie po raz pierwszy ukazały się dzięki Fundacji Folk24 na CD.

CD001 FOLK24 - Marta Śliwa

Okładka płyty Marty Śliwy „Pośrodku”

Płyta „Pośrodku” to fonograficzny debiut pierwszej polskiej żeglarskiej bardessy Marty Śliwy, jak i wydawniczy Fundacji Folk24. To nasza wspólna pierwsza płyta CD z pięknymi, autorskimi piosenkami.

Wieczory Folkowe

Wieczory Folkowe
„Wieczory folkowe” to jak dotąd szesnaście koncertów, które w różnych lokalizacjach Bytomia organizujemy (z przerwami) od 2004 roku. Celem cyklu jest promowanie muzyki świata wśród mieszkańców.

Szantowe Gliwice

Szantowe Gliwice
W Gliwicach zdarzały się już „szantowe” koncerty. Były „Szantowe Powitanie Lata”, „Szantownia”. Od 2012 r. miłośnicy morskiego śpiewania i grania, nie muszą już czekać do października by posłuchać takiej muzyki.

Wieczór Celtycki

Koncerty
Ten koncert to zaproszenie na spotkanie z muzyką i tańcem irlandzkim, ale także z pieśniami z dawnych żaglowców, często irlandzkiego pochodzenia. Pierwsze tego typu wydarzenie, które zorganizowaliśmy w Katowicach.

Fspieram24.org

znak graficzny projektu
Ten podwójny album CD zespołu Szela to efekt nowatorskiego w zakresie idei i realizacji, autorskiego pomysłu na pozyskanie środków na działalność Fundacji Folk24 oraz promocję jej i partnerów tego projektu.

Przed Nad Kanałem

plakaty Przed Nad Kanałem
Cykl koncertów w Gliwicach i okolicach będących podziękowaniem dla wolontariuszy, przyjaciół, mecenasów i partnerów i promocją zarazem kolejnych edycji, organizowanego przez nas Festiwalu Morza „Nad Kanałem”.

CD 006 FOLK24 – Singiel Sąsiedzi

Singiel „Here's A Health” - Sąsiedzi
Pierwszy singiel w historii zarówno Fundacji Folk24 jak i zespołu Sąsiedzi, ale też pierwsze w świecie nagranie wykonane w nowym systemie audio „PONA sound”. Wydaliśmy go też w streamingu i na PENdrivie

LP 002-003 – Mizia & Mizia Blues Band

LP Mizia & Mizia Blues Band – Koncert z Bajki
To druga płyta winylowa wydana przez Fundację Folk24, ale pierwszy winyl koncertowy i do tego podwójny. To też druga płyta, która powstała w wyniku współpracy z wrocławskim zespołem bluesowym rodziny Miziów.

Nawigacja