Magazyn FOLK24

Pierwszy, pilotażowy, płatny numer, ukazał się 13 października 2013 r., miał 48 kolorowych stron, kredową okładkę, różnorodną tematykę, i wielu, wspaniałych, znanych ze sceny folkowej, autorów, zarówno dziennikarzy, jak i muzyków. I tak jest do dziś.

Od 2016 roku zmieniliśmy formułę dystrybucji na całkowicie bezpłatną. Tytuł w nakładzie minimum gwarantowane 5000 egz., (Nr 1/2016 miał nakład 7000 egz.) trafiał bezpłatnie do skrzynek pocztowych czytelników portalu Folk24.pl. Wysyłamy go też menedżerom, wykonawcom, instytucjom kultury, mediom. Magazyn jest też dystrybuowany jako insert do prenumeratorów innych tytułów, na koncertach i festiwalach, targach i konferencjach.

Na łamach każdego wydania prezentujemy wywiady, recenzje, relacje, felietony, wspomnienia, fotoreportaże, wykonawców. Są też teksty poradnikowe i zapowiedzi wydarzeń. Słowem, wszystko to, co powinno się w takim tytule znaleźć.

W każdym wydaniu pojawia się jakiś temat wiodący (festiwale letnie, wykonawcy etno-folkowi, wydawnictwa roku minionego, legendy folku itp). Pismo stale rozwijamy, szukamy pomysłów, nowych tematów i współpracowników.

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Magazynu przyślij swój adres na: fundacja@folk24.org

Wersje demonstracyjne Magazynu można podejrzeć tutaj:

https://issuu.com/folk24

 

Wydawca: Fundacja Folk24

Redaktor naczelny: Kamil Piotrowski

Internet i e-wydania: Wojciech Małota

Projekt graficzny: Robera Derda

Skład: Robert Derda RED DRAGON (nr 1-4), Marcin Łęczycki MUZO (od nr 5).

Dystrybucja i reklamy: Fundacja Folk24 (fundacja@folk24.org)

Z Magazynem na stałe współpracują: Anna Wilczyńska, Rafał Chojnacki, Tadeusz Konador, Wojciech Ossowski, Maciej Świątek, Witt Wilczyński, Rafał Zieliński i inni.

Zapraszamy do lektury pierwszego takiego magazynu folkowego w Polsce i do współpracy. Zakup reklam oraz wszelkie inne wsparcie finansowe Fundacji Folk24 pomaga właśnie takim projektom.

powrót do listy projektów

Nawigacja