Co się udało w 2015 r.

31 grudnia 2015
Za nami kolejny, pełen różnych wydarzeń rok. Cieszymy się, że dzięki Wam udało się znów zrealizować kilka ciekawych projektów. Dziękujemy naszym partnerom, sponsorom, mecenasom i tym wszystkim, którzy byli z nami przez dwanaście miesięcy roku 2015.

Poniżej opisujemy najważniesze z projektów realizowanych w tym roku.

1. Organizacja koncertów z cyklu „Wieczory Folkowe”

W tym roku wróciliśmy do organizacji koncertów z cyklu „Wieczory Folkowe”. Udało nam się zorganizować dwa koncerty na początku roku, w klubie Museum Music Republic. Na XIII Wieczorze Folkowym, 15 lutego, wystąpił bytomski zespół Szkocka Trupa (współczesna piosenka żeglarska i szanty), a na XIV Wieczorze Folkowym, świętując Dzień św. Patryka - 22 marca, zagrali folkowi Sąsiedzi.

Partnerami w tym projekcie byli: Agencja Invini, klub Museum Music Republic

2. Przejęcie domeny „szanty.pl”

Jednym z głównych celów działalności Fundacji jest promocja muzyki etno-folkowej poprzez kreowanie mediów, zwłaszcza elektronicznych. W tym roku przejęliśmy kolejną domenę, która pozwoli nam na rozszerzenie oferty dla szantyfanów.

Fundacja Folk24 stała się właścicielem domeny „szanty.pl”. Domena ta należała dotąd do właściciela znanego w środowisku żeglarzy i szantyfanów serwisu „szanty.art.pl”.

Chcemy by nowa domena służyła jako serwis wiedzy dla zainteresowanych morską kulturą.

3. Wydanie Magazynu FOLK24

Wydaliśmy piąty numer Magazynu FOLK24. W większości poświęcony jest scenie country i jednej z gwiazd tej muzyki - Rosanne Cash, która w lipcu pojawiła się na 34 Międzynarodowym Pikniku Country & Folk w Mrągowie. Poza tym w wydaniu felietony, relacje, recenzje, wywiad numeru i ciekawy tekst o związkach Beli Bartoka, słynnego węgierskiego kompozytora z muzyką ludową. W skład zespołu redakcyjnego znów weszli przedstawiciele różnych środowisk folkowych od piosenki turystycznej, żeglarskiej, przez folk słowiański, celtycki, muzykę etniczną, folkmetal, po world music.

Partnerami w tym projekcie byli: Miasto Rudolstadt, Biuro Promocji Zakopanego, zespoły Beltaine i Besquidians, T.ETNO, Magazyn Presto oraz Agencja INVINI.

4. Współorganizacja koncertu charytatywnego „Bytom dla Qni” w Bytomiu

Znów angażujemy się w pomoc. Tym razem pomagaliśmy w organizacji koncertu charytatywnego na rzecz leczenia Andrzeja „Qni” Grzeli, lidera zespołu piosenki żeglarskiej Ryczące Dwudziestki, który na początku roku dostał wylewu na scenie, podczas koncertu.

Cała żeglarska Polska stara się jak może by pomóc rodzinie Andrzeja w tych ciężkich chwilach. Koncert odbył się 19 września, w Bytomskim Centrum Kultury. Wystąpili na nim charytatywnie wszyscy wykonawcy sceny żeglarskiej z Bytomia lub z tym miastem związani: Brasy, Szkocka Trupa, Happy Crew, Sąsiedzi, Ryczące Dwudziestki, Mechanicy Shanty - to także czołówka polskiej sceny folku morskiego.

Współorganizowaliśmy koncetr oraz akcję promocyjną. Promowaliśmy też koncert w naszych mediach - Folk24.pl i Szanty24.pl.

Partnerami w tym projekcie byli: Fundacja HALS, Ryczące Dwudziestki, Bytomskie Centrum Kultury.

powrót do listy aktualności

Nawigacja