Dla przyjaciół

2 kwietnia 2014
Drugi w historii, koncert "Przed Nad Kanałem" za nami. Sąsiedzi - gospodarze oraz ich goście zespoły związane ze sceną celtycką - Beltaine oraz Glendalough - stworzyli w Gliwicach niezapomniane widowisko.

Mamy nadzieję, że to już stanie się tradycją - koncerty "Przed Nad Kanałem" dla tych, którzy pomagali nam w organizacji Festiwalu Morza "Nad Kanałem" czyli wszystkim naszych wolontariuszy, ale także jako podziękowanie dla naszych partnerów, mecenasów, przyjaciół.

Udało się rok temu, udało się i w tym. Tym razem dziękowaliśmy wszystkim, którzy z dobrej woli pomagali przy czwartej edycji "Nad Kanałem". Przy współpracy z zespołem Beltaine oraz Agencjami BeltArt i Invini, tradycyjnie ze Stowarzyszeniem GTW, zorganizowaliśmy koncert, w którym wystąpili Sąsiedzi oraz Beltaine wraz z Glendalough. 

Za pomoc, wkład, rady, czas, wsparcie finansowe dziękowaliśmy tym koncertem następującym osobom, firmom i instytucjom:

 • Panu Andrzejowi Lamli i całej załodze TwojeZagle.pl (czyli BDP-AL sp. z o.o.) - za zaufanie i wsparcie zarówno festiwalu, jak i tego koncertu
 • pracownikom Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Gliwicach - za wszelką pomoc
 • Adrianie i Mariuszowi Kuźniak - za rady, za numery telefonów do właściwych osób we właściwym czasie, za promocję, za Festiwalową Gazetę i za kibicowanie... od początku
 • Basi Wójcik - za obecność, pomoc i obsługę fotograficzną całego festiwalu
 • Rafałowi Długoszowi - za wspomniany materiał video i ogrom czasu jaki temu poświęcał
 • Katarzynie i Januszowi Bomba - za obecność, pomoc, dobre słowo - od początku
 • Basi Polak, załodze Stacji Artystycznej Rynek (Agnieszce, Bartkowi), Dominice Płonce i Markowi Wiklińskiemu - za czas i pomoc wszelką
 • Ryśkowi Sobieszczańskiemu - za pomoc w promocji na "obcych" ziemiach
 • obecnym na sobotnim "all hands", a zwłaszcza zespołom Onyks i Stereo za pracę, którą w to włożyli
 • Sąsiadom - za wyrozumiałość oraz wszystkim, którzy byli z nami

  oraz załodze Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" za gościnę i pomoc wszelaką, zwłaszcza przy organizacji tego koncertu.

Widzowie, którzy zasiedli niedzielnego wieczoru w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisku", mieli okazję poznać muzykę irlandzką od kilku stron. Tę, która służyła do pracy na pokładach dawnych żaglowców, tę znaną z sesji w pubach i tę, która towarzyszyła tancerzom. Jesteśmy z tego koncertu dumni, bo dawno na jednej scenie nie spotkały się zespoły tak renomowane - czołówka swoich, tak róźnorodnych nurtów czy specjalności - w tak różnorodnym programie.

To właśnie nasza specjalność - pokazywać to, czego inni nie widzą, dawać to, czego inni dać nie potrafią.

 

II Przed Nad Kanałem - Sąsiedzi, Beltaine, Glendalough, 30.03.2014, CKS Mrowisko, Gliwice

powrót do listy aktualności

Nawigacja