Fundacji Folk24 drugi singiel w historii

13 lipca 2023
Dziś w sieci miała miejsce premiera studyjnej wersji nowego singla śląskiej formacji Sąsiedzi, której jesteśmy wydawcą od 2018 roku, a wydaliśmy wspólnie płytę „W kieszeni dolar – na CD i na winylu! oraz singla.

Tym razem Sąsiedzi weszli do studia by nagrać nowy autorski utwór zainspirowany pewną opowieścią opublikowaną w XVIII w, a którego pierwsze wykonanie miało miejsce na tegorocznej edycji festiwalu Shanties w Krakowie. To drugi singiel Sąsiadów, a kego tytuł to „Upiorny dług”. Autorami muzyki są Mirosław Walczak, Marek Wikliński, Jakub Owczarek (Kuba jest też producentem muzycznym), a słowa wspólnie stworzyli Marek Wikliński i Rafał Krzysztoń. Piosenkę aranżował cały zespół, a śliczną okładkę do singla stworzyła Ela Janerka, architektka i graficzka oraz wokalistka i gitarzystka zespołu Wbrew Pozorom.

Dziś wersję studyjną „Upiornego długu” opublikowaliśmy w sieci i

możecie jej już posłuchać tu: Sąsiedzi Folk&Shanties – „Upiorny dług” 

Utwór nieźle namieszał podczas tegorocznej edycji festiwalu „Shanties” w Krakowie. Za jego wykonanie Sąsiedzi zbierali liczne gratulacje, także od festiwalowego Jury, które przyznało Sąsiadom Nagrodę im. Moniki Szwai. O utworze głośno też było w sieci.

Tak pisał o tym nasz portal Folk24.pl: Naczelny Folk24 nagrodzony na Shanties.

To drugi singiel Sąsiadów i drugi nasz jako wydawcy. Pierwszym był irlandzki song „Here's a Health”, opublikowany w sieci 18 grudnia 2021 r, na 20-lecie zespołu

Zapowiadaliśmy to tak: Wydaliśmy pierwszy singiel

powrót do listy aktualności

Nawigacja