Fundusz Wsparcia Kultury dla Folk24

31 grudnia 2020

Dobra wiadomość. Otrzymaliśmy wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czyli „Fundusz Wsparcia Kultury”. Działamy dalej!

Rok 2020 ze względu na pandemię i praktycznie zastopowanie wszystkich eventów, wydarzeń był dla nas, jak i dla wielu podobnych organizacji, rokiem bardzo trudnym. Nasza Fundacja praktycznie nie miała możliwości zarabiania i pozyskiwania finansowania swej działalności. Nie mogliśmy organizować koncertów, wydawać tytułów i pozyskiwać dla nich reklam (nasi partnerzy i sponsorzy z dnia na dzień wypowiedzieli umowy).

Dlatego staraliśmy się w tym roku skorzystać z każdej opcji dofinansowania jakie stwarzało nasze Państwo, by przetrzymać ten czas.

Jedną z możliwości było skorzystanie z „Funduszu Wsparcia Kultury”, programu pomocowego ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ostatecznie, po weryfikacji, cięciach otrzymaliśmy 11.550,00 PLN. Dzięki temu mogliśmy zrealizować choć jeden z naszych projektów – wydaliśmy jedenasty numer naszego muzycznego pisma „Magazynu FOLK24” – i to dwa razy grubszy, bo aż 76. stronicowy. Tuż przed świętami numer był gotowy, a jego wersję elektroniczną możecie poczytać tutaj:

e-Magazyn FOLK24 nr 1/2020 (11)

Środki otrzymane z FWK poza pokryciem kosztów opracowania, składu i przygotowania magazynu do druku i do wydania w wersji elektronicznej posłużyły także na pokrycie (refundację) kosztów 5 miesięcy dzierżawy serwera (na nim działają nasze serwisy Folk24.pl, Szanty24.pl oraz strona fundacyjna Folk24.org), wynajmu biura i kosztów księgowości. Wypłaciliśmy także wynagrodzenia tym, którzy przy pracy nad Magazynem poświęcili najwięcej swojego cennego czasu i pracowali przy redakcji, opracowaniu materiałów, korekcie i pisaniu artykułów (zarówno dla magazynu jak i portali). 

powrót do listy aktualności

Nawigacja