Magazyn po raz drugi

18 lipca 2014
Udało się. Drugi numer Magazynu FOLK24 stał się faktem. Od końca maja fani muzyki etnicznej, folkowej, muzyki świata, korzennej, country, szant, pieśni autorskich mają znów co czytać.

Pod koniec maja pojawił się drugi numer, a pierwszy w tym roku, z planowanych czterech Magazynu Folk24.

Na 48 kolorowych stronach formatu B5 znajdziecie m.in. bardzo ciekawy artykuł Rafała Chojnackiego o prawdziwej legendzie amerykańskiego folku, P. Seegerze oraz dwa wywiady, jeden z Aronem Szilagyi, mistrzem drumli oraz pierwszą w historii polskiej sceny żeglarskiej bardessą - Martą Śliwą. Prezentujemy też jedną z czołowych amerykańskich, żeńskich grup folkowo-szantowych The Johnson Girls, w Felietonie genderowym rozprawiamy się z kobietami w pieśniach pracy. Poza tym nieco historii i stanu dzisiejszego folku morskiego w Polsce, w tym portret Marka Szurawskiego - jedynego dziś w Polsce szantymena występującego solo.
W dziale „Instrumenty“ obszernie o bodhranie opowiada Patrycja Napierała - jedna z najlepszych muzyków grających na tym instrumencie w Polsce. Darek Anaszko znów snuje historie z dawnych czasów, a Tadeusz Konador tym razem opisuje polską scenę łemkowską.

Poza tym w numerze znajdziecie Macieja Świątka countrowe opowieści i relację Joanny Chodorowskiej z jubileuszowego koncertu Dalriady z Budapesztu. Kilka stron poświęciliśmy fotorelacji Mariusza Cieszewskiego z Wszystkich Mazurków Świata - piękne zdjęcia. No i recenzje płytowe i felietony - w tym Wojciecha Ossowskiego o buntowniczym folku.

Magazyn FOLK24 dostępny jest jak poprzednio w trzech opcjach

Nowoscią jest tu fakt, że Czytelnicy sami proponują cenę za egzemplarz.

Poprzednie wydanie znajdziecie tutaj

Zachęcamy do zapoznania się z częścią materiałów wybranych z tego wydania:

 

Magazyn Folk24 1/2014 (2), 31.05.2014, Polska

powrót do listy aktualności

Nawigacja