Mamy pierwszego winyla

12 czerwca 2020
Wirusowe zatrzymanie świata trochę opóźniło wydanie przez naszą Fundację pierwszej w historii płyty winylowej, ale na szczęście jej nie zatrzymało całkowicie. Dotarły do nas pierwsze egzemplarze.

Co prawda pierwsze egzemplarze czarnej płyty dotarły do nas dzień przed Świętami Wielkiejnocy, ale szalejący wirus i zamieszanie przedwyborcze na poczcie sprawiły, że postanowiliśmy zaczekać z promocją i dystrybucją nieco spokojniejszych czasów.

Na szczęście nie musieliśmy czekać długo i oto z początkiem czerwca oficjalnie możemy ogłosić, że winylowa płyta zespołu Sąsiedzi pt. „W kieszeni dolar”, jako pierwsza w XXI w. płyta z folkiem morskim, w tym z szantami – dawnymi pieśniami pracy na żaglowcach – stała się faktem!

Od wydanej także przez naszą Fundację płyty CD (premiera była w marcu 2018 r.) ta winylowa różni się zawartością. Niestety, czarne krążki mają mniejszą pojemność więc na winylu zmieściło się tylko jedenaście z piętnastu utworów (nie ma: „Handy me Boys”, „Chłopaki z Senneville”, „Airs Irlandais” oraz „C'est Dans Dix Ans”). Ale to nie problem, gdyż w zestawie z winylem otrzymać można pełny zestaw piętnastu utworów w mp3 lub na CD (w skromniejszej, kopertowej okładce). Winyl zawiera oczywiście wkładkę z tekstami i opisami utworów oraz zdjęciami muzyków (tak jak na CD). Jest też BONUS: dwie wersje okładki: błyszcząca oraz matowa z miejscowym lakierem.

 

JAK ZDOBYĆ SĄSIEDZKIEGO WINYLA? Po szczegóły piszcie na maila fundacja@folk24.org

 

Ten projekt nie przeszedłby z etapu marzeń do realnej produkcji, gdyby nie firma QNT Systemy Informatyczne z Zabrza (Sponsor wydania), nasi przyjaciele od lat, którzy wspierali nas już przy kilku innych projektach i kolejny raz nam zaufali i postanowili wesprzeć nas finansowo.

Budżet projektu wsparli także inni nasi wierni przyjaciele, Maytur – Szkoła Narciarsko-Żeglarska z Gliwic.

Bardzo, bardzo Wam za to dziękujemy!

powrót do listy aktualności

Nawigacja