Pierwszy Folk nad Przemszą za nami

10 grudnia 2019
Po raz pierwszy zorganizowaliśmy koncert pieśni wędrowców w sosnowieckiej Muzie. Frekwencja przeszła nasze oczekiwania, a ponad trzygodzinny koncert dał wiele satysfakcji.

Za nami pierwsza edycja nowego projektu Fundacji Folk24: koncert „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców”. Bardzo nas cieszy tak liczny udział publiczności. Sala wyprzedana była niemal do ostatniego miejsca (ok 500 osób), a gorąca atmosfera podczas niemal cztero godzinnego koncertu nie może opaść do dziś :).

Marek Majewski, który wystąpił jako pierwszy, przez 40 minut rozgrzewał sosnowiecką publiczność, wykonując znane autorskie piosenki kabaretowe, poetyckie, a nawet żeglarskie. Zaraz po nim na scenie zjawili się Sąsiedzi, którzy w ponad godzinnym koncercie wykonali materiał ze swej ostatniej płyty pt. „W kieszeni dolar” (Fundacja FOlk24 jest jej wydawcą). Emocje sięgnęły zenitu.

Po przerwie, na scenie zameldował się sekstet Banana Boat, który nie wypuścił widzów przez kolejne 80 minut. Koncert zakończyło wspólne przez wszystkich artystów odśpiewanie na tzw. all hands pieśni „Pożegnanie Liverpoolu”. 

Za rok we wrześniu zapraszamy na drugą edycję tego wydarzenia. Tym razem dominować będą klimaty krainy łagodności. Szczegóły wkrótce.

powrót do listy aktualności

Nawigacja