Pod poziomem morza

4 września 2016
Po raz szósty, 600 km od najbliższego morza odbędzie się w Gliwicach nasz Międzynarodowy Festiwal Morza "Nad Kanałem". W skrócie to dwa dni, dwa koncerty, dwie imprezy towarzyszące, dwa zespoły zagraniczne i dwa jubileusze.

Po rocznej przerwie w organizacji festiwalu znów wracamy "na wodę". Szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Morza "Nad Kanałem" odbędzie się w dn. 14 i 15 października.

Zaczniemy w piątek, beforkiem w pubie Podwórko. W sobotę w Mrowisku czekają na fanów mokrego folku dwa koncerty: dziesięcy i główny oraz na finał nocny afterek w klubie Spirala.

W tym roku przybędą nad kanał reprezentanci krajów Beneluxu: Armstrong's Patent (Holandia), prezentujący a cappella na 6 głosów m.in. tradycyjne pieśni morza  z kraju pod poziomem morza i 2 Sheets 2 the Wind (Belgia) duet z repertuarem bardziej folkowym (angielsko i francuskojęzycznym). Ponadto wśród gości znajdą się: uznany szantymen Jerzy Ozaist (Cztery Refy, North Wind), jedyna polska żeglarska bardessa Marta Śliwa (na specjalne zaproszenie Śląskiego Yacht Clubu), Sąsiedzi - celebrujący w tym roku 15-lecie oraz Perły i Łotry. Specjalny koncert dla dzieci (sobota, 15X, godz. 11:00) poprowadzi inny szantymen – Henryk Czekała „Szkot“.

Szczegóły znajdziecie na festiwalowej stronie www.nadkanalem.pl

powrót do listy aktualności

Nawigacja