Ponad 18.000 dla Qni

22 września 2015
Podczas koncertu "Bytom dla Qni", który współorganizowaliśmy w drugą sobotę września w naszym mieście w Bytomiu udało się zebrać ogromną kwotę dla Andrzeja Grzeli. To wielki sukces organizatorów i fanów muzyki morza, piosenki żeglarskiej i folku. Dziękujemy Wam w imieniu Andrzeja i organizatorów.

W minioną sobotę, 19 września, w Bytomskim Centrum Kultury, odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie spotkały się wszystkie zespoły piosenki żeglarskiej działających lub związanych z Bytomiem, by pomóc w zbiórce pieniędzy na rzecz wsparcia leczenia Andrzeja Grzeli, członka bytomskiej, legendarnej już grupy Ryczące Dwudziestki. Becek wypełnili do ostatnich miejsc przyjaciele Andrzeja, rodzina, koledzy z dawnych lat, m.in. z Harcerskiej Drużyny Wodnej, w której wszystko się zaczęło i wielu muzyków zespołów żeglarskich. Atmosfera była wspaniała - jak w jednej wielkiej rodzinie.

Kolejno występowali: Brasy, Sąsiedzi, Happy Crew, Szkocka Trupa, Ryczące Dwudziestki, Mechanicy Shanty i Watersztagi. Niespodzianką był występ tych ostatnich, zespołu, który po 20 latach reaktywował się specjalnie na ten koncert. było dużo zabawy i wspomnień.

Wzruszającym momentem była opowieść żony Andrzeja o tym co działo się z nim od momentu wylewu do teraz. Niejedna łza się uroniła.

Podczas koncertu odbyły się licytacje, z których zebrano ponad 5 500 zł, do puszki wrzucono 5100 zł, sprzedało się ponad 400 biletów. Co szacunkowo daje kwotę ponad 20.000 zł, wystarczającą na pokrycie kilkumiesięcznych kosztów rehabilitacji Qni. Brawo Bytom!!!

Inicjatorami i koordynatorami koncertu byli: Wojciech "Sęp" Dudziński (Ryczące Dwudziestki), Ireneusz "Yoku" Herisz (Brasy, MDK nr 1), Kamil Piotrowski (Sąsiedzi, Szkocka Trupa, Fundacja Folk24).

 

powrót do listy aktualności

Nawigacja