Przed Nad Kanałem za nami

23 kwietnia 2018
W miniony piątek odbył się kolejny z cyklu koncertów zatytułowanych "przed Nad Kanałem", który od pięciu lat organizujemy na rzecz promocji Festiwalu Morza "Nad Kanałem". I znów był komplet śpiewającej publiczności.

To już niemal tradycja spotkań z tą parą artystów w ramach cyklu „przed Nad Kanałem”, który jest swoistym zaproszeniem na nasz Festiwal Morza „Nad Kanałem”, odbywający się od 2010 r. w Gliwicach. Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wystąpili dla Fundacji Folk24 już po raz czwarty, w tym trzeci raz w ramach cyklu.
 Niesamowita ekspresja tego duetu, wielki dar przekazu emocji, wspaniała interakcja z publicznością to to, co sprawia, że swoimi występami porywają wszystkich od Helu po Zakopane i od Władysławowa po... Gliwice, i dalej.

Ich piątkowy występ, podobnie jak wiele poprzednich, znów był jednym wielkim wspólnym koncertem, widzów i artystów, gdzie we wspaniałej sali Kina Amok, ponad dwie godziny, celebrowaliśmy święto piosenki, nie tylko tej żeglarskiej.

W dobie, gdy naród przestał wspólnie śpiewać, gdy lokalne chóry niemal odeszły w przeszłość, gdy muzyka w szkole to katorga i dla uczniów i dla nauczycieli (podobno) - takie koncerty stają się miejscem, gdzie Polacy znów mogą poczuć moc wspólnego śpiewu. Nic dziwnego, że sala, wypełniona po brzegi, wybrzmiała na koniec wielkim aplauzem, dziękując w ten sposób Dominice i Andrzejowi za możliwość współuczestniczenia w czymś wyjątkowym.

I my dziękujemy im i Wam za tę atmosferę, jaką zgotowaliście w Gliwicach i już dziś zapraszamy na Festiwal Morza "Nad Kanałem", który w październiku b.r. odbędzie się po raz ósmy.

Tradycyjnie dochód z tego koncertu wesprze działalność Fundacji Folk24.

powrót do listy aktualności

Nawigacja