Siła przyjaźni - Podsumowanie

5 kwietnia 2013
Za nami koncert charytatywny "Siła przyjaźni", który współorganizowaliśmy w drugi dzień świąt w Stalowej Woli. Do kameralnego Spółdzielczego Domu Kultury przybyło 200 osób, które doskonale się bawiły, przy okazji wspierając dobrą sprawę. Czas na podsumowanie.

SPRAWOZDANIE

z przeprowadzonej Zbiórki Publicznej na cel wsparcia leczenia i zakupu leków dla mieszkanki Stalowej Woli, żeglarki, animatorki koncertów muzyki żeglarskiej i morskiej w mieście.

Fundacja Folk24 w dniach 1-2 kwietnia 2013 roku przeprowadziła zbiórkę publiczną w formie sprzedaży cegiełek-biletów wstępu na koncert charytatywny „Siła przyjaźni“, w którym udział wzięły 3 zespoły wykonujące folk morski, piosenkę żeglarską: Pod Wiatr, Flash Creep, Mechanicy Shanty, a który zorganizowaliśmy wraz z wolontariuszami oraz Stowarzyszeniem Żeglarstwa i Harcerstwa Wodnego Horyzont.

Na przeprowadzenie zbiórki otrzymaliśmy zezwolenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

nr SOZK.I.5311.7.2013 z dnia 26.03.2013 r. 

Celem zbiórki publicznej było zebranie funduszy na wsparcie pierwszej fazy leczenia, w tym zakup leków dla mieszkanki Stalowej Woli, żeglarki, animatorki imprez żeglarskich w mieście, która pod koniec 2012 roku nagle zachorowała na żółtaczkę o bardzo inwazyjnym przebiegu. Leki hamujące rozwój choroby są drogie i nierefundowane przez NFZ, dlatego chora oraz jej przyjaciele zwrócili się do Fundacji o pomoc w zorganizowaniu zbiórki publicznej.

Podczas specjalnego koncertu charytatywnego „Siła przyjaźni“, który zorganizowaliśmy w Spółdzielczym Domu Kultury rozprowadzono cegiełki-bilety w liczbie 200 szt. o nominale 29,00 zł. Łączna wartość wydrukowanych cegiełek-biletów wyniosła: 5800,00 zł.

Podczas zbiórki sprzedano wszystkie cegiełki-bilety na kwotę: 5800,00 zł. Słownie: pięć tysięcy osiemset złotych. Koszt organizacji koncertu to 1200 zł, daje to 20,7% zebranej kwoty.
Zebrane fundusze, po odliczeniu kosztów w kwocie 4600 zł,

zostaną przekazane chorej na zakup leków, usług medycznych, pokrycie kosztów podróży do specjalistów.

Koncert i zbiórka nie byłaby możliwa bez pomocy wielu osób w tym m.in.:
Marty Kani i Ani Capały
Bogdana Strzeleckiego i pozostałych członków Stowarzyszenia Horyzont
Dyrekcji i pracowników Spółdzielczego Domu Kultury
Wszystkich wykonawców: Pod Wiatr, Flash Creep, Mechanicy Shanty


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONCERTU „SIŁA PRZYJAŹNI“
B A R D Z O D Z I Ę K U J E M Y!

Zarząd Fundacji
Kamil Piotrowski - Prezes
Wojciech Małota – Wiceprezes

Bytom, 5.04.2013

Relacja z koncertu oraz kilka zdjęć dostępne tutaj

powrót do listy aktualności

Nawigacja