Spotkanie z górami

10 marca 2014
Choć naszym celem jest promocja muzyki folkowej, nie ograniczamy się tylko do działań stricte muzycznych. Organizujemy też wydarzenia, które realizują naszą misję nie bezpośrednią drogą.

W ten sposób docieramy także do osób, które wcześniej o folku nie słyszały. Pojawialiśmy się na targach turystycznych czy żeglarskich organizowaliśmy projekcje filmów, pokazy slajdów i spotkania autorskie, z osobami, których pasje w jakiś sposób związane były z folkiem, z muzyką.

Doświadczenia z Festiwalu Morza "Nad Kanałem", gdzie obok koncertów zorganizowaliśmy też m.in. prezentacje slajdów zacnych żeglarzy, pokazały, że wśród fanów szant i folku cieszą się one także zainteresowaniem, ubarwiają i uwiarygadniają artystów i samą muzykę, w tym wypadku marynistyczną. Co więcej, kierują uwagę na tą muzykę osób, które wcześniej o szantach nie słyszały, a przyszły z ciekawości, zobaczyć ładne zdjęcia i posłuchać o ciekawych wyprawach.

Postanowiliśmy pójść za ciosem i do Gliwic oraz Katowic, z pokazem slajdów zaprosiliśmy wyjątkową osobistość polskiego himalaizmu, miłośnika gór, wydawcę i dziennikarza i miłośnika piosenki turystycznej, górskiej - Aleksandra Lwowa. Okazją do spotkania było drugie, uzupełnione wydanie kultowej dziś książki jego autorstwa pt. Zwyciężyć znaczy przeżyć - 20 lat później, które właśnie trafiło do sprzedaży.

O niej, o swojej historii wspinania, o przyjaciołach, którzy pozostali w górach - opowie na spotkaniu w Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach - 7 kwietnia oraz w Klubie Podróżników "Namaste" w Katowicach - 8 kwietnia.

Już dziś zapraszamy. Może przy tej okazji coś pośpiewamy?

Partnerem w tym projekcie są: Klub Podróżników "Namaste", Invini, Wydawnictwo "Bezdroża"

powrót do listy aktualności

Nawigacja