Szósty rok minął

1 stycznia 2017
Za nami kolejne dwanaście miesięcy. To były bardzo intensywne miesiące. Podjęliśmy szereg nowych projektów, wróciliśmy do paru "zawieszonych", było dużo zabawy, przyjemności ale i ciężkiej pracy.

Kilka dużych koncertów, kilkadziesiąt mniejszych, dwa numery Magazynu, pierwszy film reklamowy i własny serwis www do t.zw. crawdfundingu oraz powrót Festiwalu Morza "Nad Kanałem", tak w skrócie można podsumować rok 2016.

Rozpoczęliśmy od zorganizowania w Bytomiu kolejnego, 15. już koncertu z cyklu Wieczory Folkowe. Tym razem zaprosiliśmy widzów do samej Opery Śląskiej w Bytomiu (6 lutego), na koncert fenomenalnego zespołu Vołosi. Sala pękała w szwach, a niemal 400 osób, wybisowało zespół czterokrotnie. Było cudnie, relację można poczytać tu.

Kolejne duże koncerty, które udało nam się zrealizować to: koncert na Dniach Odry w Szczecinie (9 lipca), wystąpili na nim Sąsiedzi, Szkocka Trupa i Muzyka Jaka
oraz w ramach kolejnego naszego cyklu "Przed Nad Kanałem", tym razem w Sosnowcu (18 września), na którym wystąpili Sąsiedzi i Banana Boat. Tu także owacjom pond 400 osobowej publiczności nie było końca, a impreza trwała ponad 4 godziny. Nasz partner - Energetyczne Centrum Kultury z Sosnowca zapowiada chęć kontynuacji współpracy za rok.

W tym roku debiutowaliśmy w roli producenta filmowego. We wrześniu zrealizowaliśmy nasz pierwszy film reklamowy na poczet naszej nowej akcji "Fspieram24.org". Można go obejrzeć tutaj.

Nowością była też sama akcja "Fspieram24.org", nasz nowy sposób na crawdfunding. Stworzyliśmy własną stronę, wymyśliliśmy nowe zasady wsparcia, opracowaliśmy informatyczny mechanizm do obsługi, przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych nagród. Akcja trwała od 3 do 23 października i przyniosła nam ponad 4000 zł datków. Więcej tutaj.

Po rocznej przerwie znów zorganizowaliśmy nasz Międzynarodowego Festiwal Morza „Nad Kanałem” w Gliwicach (21-22 października). Dwa dni, trzy koncerty (all hands/jam session, dla dzieci i finałowy), dwa zespoły zagraniczne (z Belgii i Holandii), trójka solistów, trójka polskich zespołów i 15 lecie gospodarzy - Sąsiadów. Zdaniem wielu to była najlepsza jak dotąd edycja.

W minionym roku udało namsię też wydać dwa numery 6 i 7 „Magazynu FOLK24”, ale w zupełnie nowej formule. Od tego roku bowiem postanowiliśmy Magazyn dystrybuować bezpłatnie. Zwiększyliśmy nakład do 5-7 tys. egzemplarzy i rozsyłamy go pocztą polską oraz dystrybuujemy na imprezach i koncertach oraz w instytucjach promujących folk i etno. Odzew bardzo pozytywny!

Jak widać nie leniuchowaliśmy w tym roku.

powrót do listy aktualności

Nawigacja