Trzeci Folk nad Przemszą za nami

26 września 2021
Za nami kolejna, trzecia edycja koncertu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców”. W tym roku gościliśmy nie lada artystów spod znaku krainy łagodności, piosenki turystycznej i świętowaliśmy zacne jubileusze.

Sosnowiec i i gospodarze Sali widowiskowo-koncertowej „Muza” ugościli nas i naszych wykonawców oraz widzów jak zawsze z serduchem. A w tym roku w programie organizowanego po raz trzeci przez Fundację Folk24 i Klub im. Jana Kiepury koncertu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców” pojawili się legendarni Wolna Grupa Bukowina, świętująca na naszej imprezie 50-lecie!, gospodarze Sąsiedzi – świętujący 20-lecie! i solista, członek równie zasłużonej formacji co pierwsza z wymienionych – Marek Andrzejewski, który też na tort się załapał, bo 50. urodziny będzie miał niedługo.

Koncert udany wielce, prawie pełna sala (na tyle na ile pozwalały obostrzenia covidowe), sporo emocji, wzruszeń i spotkań w kuluarach. Ponad trzygodzinny koncert rozpoczął Marek Andrzejewski, po nim pojawili się, jeszcze przed przerwą, Sąsiedzi, a po przerwie mogliśmy już oddać się gwieździe wieczoru – WGB. Ponad godzinna wędrówka po krainie łagodności nie usatysfakcjonowała chyba wszystkich obecnych, bo żywiołowo i owacyjnie wyklaskali Wolną Grupę Bukowinę na bis. A po tym już wspólnie, wszyscy artyści odśpiewali wraz z publicznością... „Bukowinę”. Szkoda, że musiało się skończyć.

Kolejna edycja za rok.

powrót do listy aktualności

Nawigacja