Weekend z "Dolarem" czyli premiera CD

19 marca 2018
"W kieszeni dolar" to trzecia studyjna płyta gliwickiej formacji Sąsiedzi, a czwarta wydana przez Fundację Folk24 w całej historii naszej działalności. Płyta Sąsiadów to 15 utworów tematycznie związanych z morzem, ale nie tylko.

Po płycie Marty Śliwy "Pośrodku" z przepięknymi, bardzo żywiołowymi ale też i nastrojowymi piosenkami żeglarskimi; po podwójnym, okolicznościowym wydawnictwie "Fspieram24.org", na które złożyły się dwie płyty zespołu Szela "Pani Pana zabiła" (pierwszy raz na CD) oraz "Szelawi" (prapremiera tylko u nas) przyszedł czas na kolejną płytę. 

"W kieszeni dolar" zespołu Sąsiedzi, to trzecia w historii grupy płyta studyjna. Znalazło się na niej 15 utworów o tematyce około morskiej, w tym szanty - tradycyjne morskie pieśni pracy oraz kilka instrumentalnych utworów irlandzkich. Płyta miała swoją prapremierę 15 marca, w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, a oficjalną premierę 17 marca podczas koncertu "Irlandczycy i Bretończycy na dawnych pokładach", w ramach "Weekendu Kultury Irlandzkiej", na którym wystąpili Sąsiedzi oraz gość specjalny, bretońska grupa Les Souilles de Fond de Calle. Wspaniały wieczór, wspaniałe spotkanie z muzyką czterech stron świata.
Wszystkim za obecność za Klubowi im. Jana Kiepury z Sosnowca za zaufanie i współpracę - dziękujemy!

powrót do listy aktualności

Nawigacja