Wieczory Folkowe w Operze

1 stycznia 2016
Cykl koncertów "Wieczory Folkowe" narodził się w Bytomiu, w 2004 roku. Pierwsze 9 edycji, i jedna specjalna, odbyło się w MDK nr 1, później były kolejno Agora Bytom (3 koncerty) i klub Museum Music Republic (2 koncerty).

Miło mi poinformować, że tegoroczne koncerty z cyklu "Wieczory Folkowe", dzięki nawiązaniu współpracy z Operą Śląską w Bytomiu, będą odbywać się w jednej z bardziej prestiżowych sal na Śląsku.

Sala zobowiązuje więc i koncerty w tym roku będą prezentować już nie tylko wykonawców sceny folku morskiego, jak było to do tej pory, ale przede wszystkim szeroko rozumianej muzyki nurtu etno/folk/worldmusic.

Cykl w 2016 roku zainaugurujemy 6 lutego koncertem jednej z ciekawszych grup tego nurtu - VOŁOSI, związanej z Bytomiem osobami członków zespołu. Grupa koncertuje na całym świecie, ale autorskiego koncertu w Bytomiu jeszcz enie zagrali. Tym bardziej nas to cieszy, że zrobią to w ramach XV "Wieczoru Folkowego".

W tym roku planujemy w sumie 4 koncerty. Ze względu jednak na napięty kalendarz wydarzeń w Operze, będziemy o kolejnych terminach i grupach informować na bieżąco, ustalenia jeszcze trwają.

Zapraszamy serdecznie do udziału w koncertach oraz do współpracy Sponsorów i Mecenasów. Każda złotówka się przyda, każda pomoc się liczy.

Kamil Piotrowski

powrót do listy aktualności

Nawigacja