Wydamy pierwszego winyla!

29 lutego 2020
Z wielką radością ogłaszamy nasz nowy projekt wydawniczy. Oto na wiosnę br. zaplanowaliśmy wydanie muzyki na czarnym krążku, czyli najprawdziwszym winylu! Będzie to nasz debiut z tym nośnikiem.

W dobie rosnącej popularności czarnych krążków postanowiliśmy i my spróbować się w roli wydawcy winyli. Co ciekawe, będzie to pierwszy od ponad trzydziestu lat i pierwszy w XXI w. winyl na scenie „szantowej” (ostatnim była płyta Mechaników Shanty z 1989 r., dziś nieosiągalna).

Na pierwszy ogień pójdzie materiał z płyty zespołu Sąsiedzi pt. „W kieszeni dolar”, którą na CD wydaliśmy w marcu 2018 r. Wydanie wersji na winylu, okrojone o cztery utwory (pojemność winyla jest mniejsza, niż płyty CD) zaplanowane jest na wiosnę 2020.

Ten pomysł nie przeszedłby z etapu marzeń do realnej produkcji, gdyby nie firma QNT Systemy Informatyczne z Zabrza (Sponsor wydania), nasi przyjaciele od lat, którzy wspierali nas już przy kilku innych projektach i kolejny raz nam zaufali i postanowili wesprzeć nas finansowo.

Budżet projektu uzupełnili inni nasi wierni przyjaciele, Maytur – Szkoła Narciarsko-Żeglarska z Gliwic.

Bardzo, bardzo Wam za to dziękujemy, w imieniu Sąsiadów i własnym!

Płyta ma się ukazać na początku kwietnia, tak, by do tych, którzy zamówią ją w preorderze, trafiła jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały prezent na Zajączka!

Zainteresowanych jej zdobyciem prosimy o kontakt na fundacja@folk24.org

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, temat nam się spodoba, i nie braknie chętnych na muzykę w tym wydaniu i sponsorów do pomocy z pewnością takich płyt będzie u nas więcej.

powrót do listy aktualności

Nawigacja