Znów Festiwal w Gliwicach

25 września 2014
Po raz piąty w Gliwicach spotkamy się na organizowanym przez nas Międzynarodowym Festiwalu Morza "Nad Kanałem. Znów więcej koncertów, znów wydarzenia festiwalowe i sporo nowości. A goście przybędą z Anglii.

Po raz kolejny, w październiku, zapraszamy do Gliwic, gdzie wraz ze Stowarzyszeniem GTW oraz miastem Gliwice, organizujemy jedyny taki festiwal na Śląsku. Festiwal bliski morskim tradycjom, w tym tradycyjnemu śpiewaniu z dawnych pokładów.

W tym roku po raz pierwszy mamy koncert folkowy (piątek, klub 4Art - Duan), ale festiwal zainaugurujemy "all hands" czyli wspólnym śpiewaniem szant na gliwickim rynku oraz projekcją filmu "Optimista" w Stacji Artystycznej Rynek.

Drugiego dnia to koncert główny, w którym pojawią się: Banana Boat, Jerzy Ozaist, Sąsiedzi, Marek Szurawski i Ryszard Muzaj, Wbrew Pozorom i goście z zagranicy Jim Mageean (Anglia), The Young’Uns (Anglia). Oczywiście dzień zakończymy w tawernie, czyli klubie Spirala, na wspólnym śpiewaniu.

Niedziela to kolejna nowość na festiwalu, poranny koncert dla dzieci w CK "Mrowisko", w wykonaniu grupy Flash Creep. Popołudniu tradycyjny pokaz slajdów pt. "Horn i Ameryka Płd." - spotkanie z Tomaszem Szewczykiem., a na zakończenie koncert współczesnej piosenki żeglarskiej: Flash Creep i Szkockiej Trupy.

Szczegóły jak zawsze na stronie www.nadkanalem.pl

powrót do listy aktualności

Nawigacja