Mamy pierwszego singla na CD

26 maja 2022
Po wydaniu pierwszego w historii wydawniczej działalności fundacji singla w wersji elektronicznej, którego opublikowaliśmy w sieci, przyszedł czas na jego wersję bardziej materialną – na CD.

Wspierając promocję muzyki folkowej testujemy różne metody wsparcia, np. wydając muzykę na różnych nośnikach. CD odchodzi powoli do lamusa (mamy ich na koncie kilka), teraz dominuje internet i streaming (wszystkie CD-ki wydane przez Fundację Folk24 już tam są). Wraca też do łask stary dobry winyl (mamy i winyla na koncie).

Czytaj: Wydamy pierwszego winyla!

W grudniu 2021 r. opublikowaliśmy w internecie pierwszy w historii zespołu Sąsiedzi singiel pt. „Here's A Health”.

Czytaj: Wydaliśmy pierwszy singiel

Singiel niezwykły także dlatego, że nagrany został po raz pierwszy w świecie, w nowym systemie audio – PONA Sound.

Czytaj także: Pona sound – rewolucja w muzyce

Po ukazaniu się „Here's A Health” w sieci ogłosiliśmy, iż wydamy go także na CD, by słuchacze, fani muzyki mogli w pełni docenić jakość nagrania (zaprezentować brzmienie, którego w internecie nie da się do końca odtworzyć).

Otóż mamy dla Was wspaniałą wiadomość. Singiel na CD już jest. Charakterystyczny jubileuszowy kufel widnieje na minimalistycznej okładce, a sam krążek stylizowany jest na winylowego singla (taki nasz pomysł). Na razie dostępny będzie tylko na wakacyjnych koncertach Sąsiadów. Jesienią planujemy jeszcze jeden nośnik – PENdrive, tak by ci, którzy nie mają już odtwarzaczy CD, nie byli poszkodowani.

Te wydawnictwa, ukazują się w ramach naszego projektu „Here's A Health. Sąsiedzi 2001-2021”, którym chcieliśmy uświetnić dwudziestolecie działalności zespołu Sąsiedzi, któremu za zaufanie i wieloletnią już współpracę dziękujemy.

Projekt nie udałby się bez naszych partnerów:

którym w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie.

powrót do listy aktualności

Nawigacja