Festiwalowa Gazeta "Szanty we Wrocławiu"

2 lutego 2020
Idąc za ciosem przygotowujemy czwarty numer (drugi w tym roku) Festiwalowej Gazety, której pierwsze dwa numery wydaliśmy dawno temu, bo w 2013 i 2014 r, na Festiwal „Nad Kanałem” . Tym razem nasza gazeta pojawi się nad Odrą.
Po decyzji o reaktywacji Magazynu Miłośników Kultury Morza „Shantyman”  i przygotowywaniu doń dodatku: Festiwalowej Gazety na festiwal w Krakowie, postanowiliśmy pójść za ciosem, i wydać Festiwalową Gazetę także na Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”(27.02-1.03.2020).
Po raz czwarty zatem w naszej historii, a po raz drugi jako dodatek reaktywowanego „Shantymana” pojawi się nasza Festiwalowa Gazeta.
Historia Festiwalowej Gazety zaczęła się w 2013 r. gdy jej pierwszy numer pojawił się na naszym Międzynarodowym Festiwalu Morza „Nad Kanałem”, który organizowaliśmy w Gliwicach. Pomysł spodobał się widzom na tyle, że rok później Festiwalowa Gazeta „Nad Kanałem” pojawiła się znów. 

Na kolejne wydanie musieliśmy zbierać siły aż 6 lat. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się przygotować jeszcze kilka wydań. Zapraszamy do współpracy redaktorów, korektorów, piszących i tych, co chcieliby dołożyć do tego projektu także kilka złociszy.

powrót do listy aktualności

Nawigacja