Nasza piąta płyta

16 września 2021
Fundacja Folk24 po raz piąty została wydawcą płyty. Tym razem pomogliśmy wrocławskiemu zespołowi Mizia & Mizia Blues Band, który swoją pierwszą w pełni autorską płytą pt. „Dzień na minus, dzień na blues” celebruje swe 20-lecie.

Zaproszenie do wydania jubileuszowej płyty bardzo zasłużonego na scenie wrocławskiego bluesa grupy Mizia & Mizia Blues Band przyjęliśmy z radością. Formacja ta bowiem od lat przykuwa naszą uwagę, a że blues to też folk z zapałem podjęliśmy się wydania ich materiału.

Grupa co prawda działa od 2000 roku ale pandemia i lockdown zniweczyły większość planów obchodów jubileuszu 20-lecia zespołu, w tym wydanie płyty.

To siódma płyta w historii grupy, ale pierwsza w pełni autorska. Z kolei dla Fundacji Folk24 jako wydawcy to krążek numer 5. Wcześniej wydaliśmy płytę Marty Śliwy („Pierwsza nasza płyta”), dwie zespołu Szela oraz jedną grupy Sąsiedzi (Weekend z "Dolarem" czyli premiera CD)

Na płycie Miziów, zatytułowanej „Dzień na minus, dzień na blues” znalazło się 13 utworów, wszystkie autorskie, a jej premiera ma miejsce dziś, tj. 16 września i dzień to nie przypadkowy, bo to Międzynarodowy Dzień Bluesa.

powrót do listy aktualności

Nawigacja