Koncert z Bajki - premiera podwójnego winyla

27 sierpnia 2023
Podczas obchodów Polskiego Dnia Bluesa będzie miała miejsce premiera drugiej w wydawniczej historii naszej fundacji, płyty winylowej. Płyty wyjątkowej, bo nie dość że koncertowej, to jeszcze podwójnej.

Album, nad którym wraz z wrocławskim zespołem Mizia & Mizia Blues Band pracujemy od roku, ukaże się 16 września. Nieprzypadkowa to data, bo od kilku lat tego dnia w Polsce celebrujemy Polski Dzień Bluesa – święto wszystkich fanów i wykonawców tego nurtu. Premierę uświetni koncert zespołu oraz ich gości, a organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury „Agora” i nasza Fundacja Folk24.

 

Szczegóły koncertu: Mizia & Mizia Blues Band w C. K. „Agora”

 

Koncert w Bajce

A cała historia zaczęła się od spotkania z DB's-em, przyjacielem Witka Mizi, który zaoferował wsparcie finansowe pomysłu, o którym rozmawialiśmy z zespołem już przy pracy nad pierwszą naszą wspólną płytą...

 

Pisaliśmy o tym tutaj: „Nasza piąta płyta

 

tj. o wydaniu ich pierwszej płyty winylowej.

Fundacja Folk24 ma już na tym polu doświadczenia, gdyż w 2020 r. wydaliśmy czarny krążek dla zespołu Sąsiedzi z materiałem z ich ostatniej CD, pt. „W kieszeni dolar”, która została bardzo dobrze przyjęta.

 

O pierwszym naszym winylu tu: „Mamy pierwszego winyla

 

Mając wsparcie finansowe można już było planować materiał na płytę Mizia & Mizia Blues Band. Chłopaki wpadli na pomysł, by nagrać koncert i wydać płytę „live”. Szybko przeszli do czynów. Zebrali ekipę, znaleźli miejsce – klimatyczny, bardzo folkowy, bardzo bluesowy, bardzo muzyczny klub „Bajka” w Obornikach Śląskich i rok temu, 16 wrześniu 2022 r. odbył się tam koncert.

 

Nasza zapowiedź: „Koncert z nagraniem do płyty live

 

Jak się później okazało ostatni w tym klubie, bo dwa dni później klub oficjalnie zakończył swoją działalność.

Materiału zarejestrowano tyle, że wystarczyłoby na trzy płyty, dlatego zdecydowaliśmy się na wydanie podwójnego albumu, który zatytułowaliśmy „Koncert z Bajki”. Jest on więc nie tylko zapisem samego koncertu, ale i śladem po miejscu, którego nie ma już na kulturalnej mapie Polski.

Rok minął

Rok po tamtym koncercie znów spotkamy się, by celebrować Polski Dzień Bluesa, niestety już nie w „Bajce”, ale za to w innym, bardzo przyjaznym muzyce miejscu, w Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu, z którym nasza fundacja właśnie nawiązała współpracę i mamy nadzieję, że będzie to długa i pełna niesamowitych folkowych wydarzeń kooperacja.

powrót do listy aktualności

Nawigacja