Aktualności

Dla przyjaciół

Drugi w historii, koncert "Przed Nad Kanałem" za nami. Sąsiedzi - gospodarze oraz ich goście zespoły związane ze sceną celtycką - Beltaine oraz Glendalough - stworzyli w Gliwicach niezapomniane widowisko.

Spotkanie z górami

Choć naszym celem jest promocja muzyki folkowej, nie ograniczamy się tylko do działań stricte muzycznych. Organizujemy też wydarzenia, które realizują naszą misję nie bezpośrednią drogą.

Pierwsza nasza płyta

Zapowiadana w październiku płyta Marty Śliwy właśnie ujrzała światło dzienne. Pierwszymi szczęśliwcami, którzy będą mogli ją nabyć, poza czytelnikami Folk24, będą goście festiwalu "Shanties" w Krakowie.

Przed Nad Kanałem

Rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy koncert, który był podziękowaniem dla naszych wolontariuszy, partnerów, sponsorów za pomoc przy organizacji Festiwalu Morza Nad Kanałem.

Wydamy płytę Marty Śliwy

Z wielką dumą ogłaszamy, iż będziemy wydawcą muzyki wyjątkowej dziewczyny, jedynej w swoim rodzaju - prawdziwej żeglarskiej bardessy - Marty Śliwy. Materiał już nagrany, czeka na powielenie.

Nowe lądy na IV Nad Kanałem

Po raz czwarty, w Gliwicach odbył się Festiwal Morza "Nad Kanałem", którego jesteśmy współorganizatorem. W tym roku rozbudowaliśmy znacznie program i wprowadziliśmy kilka nowości.

Pierwszy taki w Polsce!

Zapamiętajcie tę datę, piątek, 11 października 2013 r. Tego dnia odebraliśmy z drukarni pierwszy numer naszego kwartalnika, etno-folkowego magazynu. Spełniły się nasze marzenia - Magazyn Folk24 ukazał się drukiem.

Amerykanie w Gliwicach

Już wszystko jasne jeśli chodzi o program tegorocznej, czwartej edycji Festiwalu Morza "Nad Kanałem". Pokazy slajdów, filmów, all hands na Rynku, spotkania z wybitnymi żeglarzami i aż dwa dni koncertów! W tym nawet szantymenów z USA.

Festiwal Morza Nad Kanałem

Festiwal Morza w Gliwicach współorganizujemy od ubiegłorocznej, III edycji, choć personalnie niektórzy z nas zaangażowani są w tą imprezę od samego początku. W tym roku szykujemy także kilka niespodzianek.

Siła przyjaźni - Podsumowanie

Za nami koncert charytatywny "Siła przyjaźni", który współorganizowaliśmy w drugi dzień świąt w Stalowej Woli. Do kameralnego Spółdzielczego Domu Kultury przybyło 200 osób, które doskonale się bawiły, przy okazji wspierając dobrą sprawę. Czas na podsumowanie.
«1, 2, 3 - 8, 9, 10, 11»

Nawigacja